Henkilöstö

  • Erkki Moilanen

    Asiakaspäällikkö

    Puh. +358 40 679 0721

    Email. erkki.moilanen@algol.fi

    Varsinais-Suomi, Satakunta, Pirkanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Vaasa

  • Gunnar Malmberg

    Asiakaspäällikkö

    Puh. +358 40 508 9003

    Email. gunnar.malmberg@algol.fi

    Etelä-Karjala, HUS, Kymeenlaakso

  • Teija Savolainen-Lipponen

    Asiakaspäällikkö

    Puh. 050 9121 301

    Email. teija.savolainen-lipponen@algol.fi

    Keski-Suomen, Savon ja Pohjois-Karjalan sairaanhoitopiirit

  • Niina Parhaniemi

    Asiakaspäällikkö

    Puh. +358 40 5089 004

    Email. niina.parhaniemi@algol.fi

    Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Kainuu, Lappi

  • Pekka Hattunen

    Myyntipäällikkö

    Puh. +358 50 343 8617

    Email. pekka.hattunen@algol.fi

    Kattonostimet ja kylpyhuonekalusteet

  • Rami Latvala

    Projektipäällikkö

    Puh. +358 40 5024 909

    Email. rami.latvala@algol.fi

    Esteetön asuminen, kylpyhuonekalusteet

  • Kimmo Huovinen

    Tuotepäällikkö

    Puh. +358 50 568 9020

    Email. kimmo.huovinen@algol.fi

    Mopot, sähköpyörätuolit

  • Minna Knuuttila

    Tuotepäällikkö

    Puh. +358 40 768 1517

    Email. minna.knuuttila@algol.fi

    Sovitettavat pyörätuolit, työtuolit, seisomapyörätuolit, painehaavatyynyt

    Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirit

  • Serja Hyytiäinen

    Tuotepäällikkö

    Puh. +358 40 021 8863

    Email. serja.hyytiainen@algol.fi

    Lasten apuvälineet

    Etelä-Pohjanmaa , Kanta-Häme, Pirkanmaa, Satakunta, Vaasa, Varsinais-Suomi

  • Marjaana Tonteri

    Tuotepäällikkö

    Puh. 050 588 0321

    Email. marjaana.tonteri@algol.fi

    Nostimet, Hygienia, Asentohoito, Liikkumisen apuvälineet

  • Pirjo Kahilainen

    Asiakaspalvelupäällikkö

    Puh. +358 9 509 9329

    Email. pirjo.kahilainen@algol.fi

  • Teija Pynssi

    Myyntiassistentti

    Puh. +358 9 509 9337

    Email. teija.pynssi@algol.fi

  • Johanna Duarte

    Markkinointiassistentti

    Puh. +358 9 509 9717

    Email. johanna.duarte@algol.fi

  • Jarmo Keisala

    Huoltopäällikkö

    Puh. +358 50 567 6696

    Email. jarmo.keisala@algol.fi

  • Matti Lampinen

    Varastopäällikkö

    Puh. +358 45 633 5347

    Email. matti.lampinen@algol.fi

  • Jarkko Julkunen

    Huoltoteknikko

    Puh. +358 50 588 0307

    Email. jarkko.julkunen@algol.fi

  • Kalle Toivanen

    Huoltoteknikko

    Puh. +358 50 588 0266

    Email. kalle.toivanen@algol.fi

  • Otso Olsoni

    Asentaja

    Puh. +358 50 414 6336

    Email. otso.olsoni@algol.fi

  • Petri Keränen

    Huoltoteknikko

    Puh. +358 40 630 3974

    Email. petri.keranen@algol.fi

  • Johan Wulff

    Toimitusjohtaja

    Puh. +358 50 343 8964

    Email. johan.wulff@algol.fi